Home Staging to przygotowanie nieruchomości do sesji fotograficznej oraz do wynajęcia lub do sprzedaży. Zabiegi home stagingu mają na celu uatrakcyjnienie nieruchomości, podniesienie jej wartości i przyciągnięcie potencjalnych klientów.
Jeśli nie możesz sprzedać mieszkania lub domu – nie obniżaj ceny, zamów usługę home stagingu i dobrą sesję fotograficzną.
Jest kilka sposobów na uatrakcyjnienie nieruchomości przed wynajęciem lub sprzedażą, możecie Państwo wykonać takie czynności samodzielnie – kilka bardzo prostych podpowiedzi zamieszczam poniżej, możecie skorzystać z mojej pomocy w połączeniu z sesją fotograficzną lub możecie skorzystać z usługi architektów i home stagerów, którzy dysponują akcesoriami do dekoracji mieszkań i domów.
Jak w prosty sposób uatrakcyjnić dom lub mieszkanie do wynajęcia lub do sprzedaży?
Zaprezentuj atuty mieszkania (estetyka, wyposażenie, funkcjonalność).
Przygotuj mieszkanie lub dom do wynajęcia lub do sprzedaży dla potencjalnego klienta – nie dla siebie.
Nieruchomości powinna zachęcać do jej nabycia. Wywołaj efekty: wow, jak tu ładnie, ja chcę tu mieszkać. Zaskocz każdym miejscem mieszkania.
Nieruchomość powinna być przede wszystkim czysta i zadbana (to niby taka oczywista oczywistość), przytulna czyli przyjemna w odbiorze, wyposażona z umiarem oraz sprawna technicznie.
Przed sesją fotograficzna i prezentacją mieszkania schowaj wszystkie ubrania i osobiste akcesoria, stwórz efekt wyjątkowej i nieużywanej przestrzeni.
Przygotuj każde pomieszczenie nieruchomości, wejście do mieszkania lub domu też powinno zrobić dobre wrażenie, jeśli dom posiada ogród, podwórko zadbaj o estetykę tego miejsca – może to być dobra wizytówka.
W kuchni przygotuj talerz/misę z owocami, poranny zestaw dla dwojga: filiżanki z kawą i apetycznie wyglądającym domowym ciastem lub Croissantem np. z Lidla lub zstawa obiadowa na stole (dwa talerze+sztuće).
Kwiaty dodają wnętrzom życia, ciepła i elegancji, cięte w wazonie, w doniczce na parapecie, na półce lub na podłodze. W skrzynce na balkonie lub przed domem. Suszone kwiaty i trawy w wazonie lub jako elementy dekoracji – na stole, na półce – za kilkanaście złotych kupione np. w Lidlu, w Biedronce, w osiedlowej kwiaciarni – bezpośrednio przed sesją – wypełnią pięknie przestrzeń mieszkania. Kwiaty sztuczne – jeśli nie ma możliwości zakupu naturalnych – i jeśli pasują do wnętrza. A w kuchni na blacie dobrze prezentują się przyprawy w doniczkach (bazylia, oregano).
Przestrzeń na półkach regałach, stoliczkach i szafkach przy łóżku można wypełnić książkami lub czasopismami – wystarczy zaakcentować a niekoniecznie wypełniać książkami cały regał.
Na biurku lub w miejscu do pracy można postawić laptopa, tablet, notes, filiżankę z kawą, szklankę z sokiem.
Poduszki, koce, narzuta na łóżko w sypialni – dodają ciepła i domowego klimatu. Poduszki powinny być dobrane kolorystycznie do wnętrza, odpowiednio wypchane, jeśli są „oklapnięte” – rezygnujemy z tego elementu dekoracji. Narzuta na łóżko przykrywa niedoskonałości pościeli i sprawia że wnętrze jest eleganckie.
Lampiony i świece – odpowiednio dobrane i zaaranżowane ciekawie wypełniają przestrzeń mieszkania i tarasu.
W łazience usuwamy wszystkie elementy do higieny osobistej. Pozostawiamy pojedyncze kosmetyki, jeden ręcznik małego formatu – wyprasowany, zwieszony lub zrolowany.
W pokoju dziecięcym pozostawiamy pojedyncze zabawki, bez zbytniego porządkowania, postawmy tą przestrzeń jako naturalnie uporządkowaną – inaczej 😊
Obrazy, plakaty i zdjęciach na ścianie, stoliku lub na półce – odpowiednio dobrane – nadają wnętrzom ciekawy charakter. Zdjęcia z wizerunkiem osób nie trzeba usuwać przed sesją fotograficzną – w postprodukcji zajmuję się zapewnieniem anonimowości.
Każdy przedmiot może być piękną dekoracją, ale musi pasować do wnętrza. Prostota jest ponadczasowa, pojedyncze dekoracyjne akcenty nadają wnętrzom charakteru, lekkości i przejrzystości; jest większe prawdopodobieństwo, że trafimy do potencjalnych klientów.
Podsumowując: Najpiekniejsze wnętrza są skromne i z estetycznym smakiem.

Mieszkania i domy na zdjęciach w tym wpisie zostały zaprojektowanie przez architektów: Pani Monika Dołkowska Modo Design | APA Trojanowscy | Krzysztof Czerwiński z Pracowni Projektowej Archibion | Pani Agnieszka Makarewicz | Pan Axel Medard Tymecki | Pani Marta Jędrzejczak-Wojtkowiak

kupię apartament bydgoszcz

fotografia wnętrz bydgoszcz

fotografie wnętrz toruń

fotograf mieszkań włocławek

fotograf nieruchomości

fotograf nieruchomości inowrocław

fotograf nieruchomości toruń

fotograf nieruchomości włocławek

fotograf wnętrz bydgoszcz

fotograf mieszkań bydgoszcz

home staging

homestaging bydgoszcz

home staging bydgoszcz

home staging inowrocław

home staging toruń

home staging włocławek

mieszkania toruń

mieszkania w bydgoszczy

mieszkania na wynajem

mieszkanie sprzedam bydgoszcz

mieszkanie w bydgoszczy sprzedam

mieszkanie wynajmę bydgoszcz

najlepsze sesje wnętrz

projekty wnętrz bydgoszcz

sesja fotograficzna dla architekta

sesja fotograficzna mieszkania

sesja fotograficzna nieruchomości

sesja fotograficzna wnętrz

sesja nieruchomości włocławek

sprzedam mieszkanie

stylista wnętrz

wyposażenie wnętrz bydgoszcz

wyposażenie wnetrz sesja fotograficzna

zdjęcia apartamentów bydgoszcz

zdjęcia domów bydgoszcz

zdjęcia domów włocławek

zdjęcia mieszkań grudziądz

apartamenty w bydgoszczy

architekt bydgoszcz

architekt mieszkanie bydgoszcz

bydgoskie-inwestycje

bydgoski fotograf wnętrz

bydgoszcz apartamenty

dom kupię bydgoszcz

fotograf bydgoszcz

fotografia nieruchomości bydgoszcz

fotografia nieruchomości inowrocław

fotografia nieruchomości toruń

fotografia nieruchomości w bydgoszczy