Przygotowania do wesela trwają kilka miesięcy, a decyzję o wyborze sali weselnej i rezerwację terminu trzeba podjąć, w przypadku bardzo atrakcyjnych lokali – nawet na 2-3 lata przed uroczystością. Sala weselna to jeden z najważniejszych elementów przyjęcia weselnego. Od kliku już lat modne są śluby cywilne w plenerach (najczęściej są to śluby cywilne – przyznam, że miałem do tej pory tylko jeden ślub kościelny w plenerze). Naturalne otoczenie ślubu na dziedzińcu pałacu, przy lokalu weselnym lub w otoczeniu zieleni na pewno zrobi duże wrażenie na gościach. Ślub w plenerze ma wiele zalet, jednak jest pewne ryzyko jakim jest deszczowa pogoda. Fotografowałem już śluby w plenerze podczas upalnej pogody, podczas pochmurnej aury i bardzo wietrznej pogody, jednak zawsze moi Klienci wpasowywali się z terminem w bezdeszczową pogodę, mogę powiedzieć mieliśmy szczęście.
Pogoda w Polsce jest bardzo zmienna i nie ma możliwości zaplanowania terminu ślubu kilka z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem w 100% z wymarzoną – piękną pogodą. Dlatego trzeba mieć wariant B czyli salę, w której może odbyć się uroczystość ślubu. Jedną z kilku bydgoskich lokalizacji, gdzie można zorganizować ślub w plenerze jest park, dziedziniec pałacu w Ostromecku.

Ostromecko to długoletnia tradycja w organizowaniu uroczystości weselnych, miejsce z wyjątkowym klimatem, smaczną kuchnią. Jeśli gustujecie Państwo w salach pałacowych – polecam tę lokalizację, a jeśli zamierzacie zorganizować ślub w plenerze to jest to jedna z ciekawszych lokalizacji w Bydgoszczy i okolicy.
Jeśli szukacie Państwo fotografa ślubnego – jestem do Waszej dyspozycji – już teraz zapytajcie czy termin Waszej uroczystości jest dostępny w moim kalendarzu. Wszystkim Młodym Parom i fotografom ślubnym życzę pięknej pogody podczas ślubów w plenerze.