W 2015 roku weszła w życie ustawa Prawo o aktach stanu cywilnego, która przewiduje, że młode pary mogą wziąć ślub także poza urzędem stanu cywilnego.
W Bydgoszczy i okolicy jest kilka miejscówek, które swoim charakterem, powagą miejsca pozwalają na zorganizowanie ślubu cywilnego poza USC.
Restauracja Weranda w Bydgoszczy to znany lokal na mapie kulinarnej Bydgoszczy, miejsce gdzie można zorganizować wyjątkowe przyjęcie weselne lub inne spotkanie rodzinne. Bardzo dobrze zorganizowana obsługa, przepyszne potrawy i ładne wnętrza lokalu gwarantują udane wesele.
W przylegającym do Werandy pięciogwiazdkowym Hotelu Bohema można przygotować uroczystość ślubu cywilnego. Miałem okazję i zaszczyt fotografować piękne emocje Magdy i Jamesa podczas ślubu w Sali Rubinowej na trzecim piętrze Hotelu Bohema, połączonej z tarasem widokowym na dachu Hotelu, gdzie można wznieść toast Młodej Pary. Przyjęcie weselne odbyło się w Restauracji Weranda, makijaż Panny Młodej na miejscu w salonie urody Clarins a ubieranie Młodej Pary w ekskluzywnym apartamencie hotelu.